Kız İsteme Nişan ve Söz Çikolatası Nasıl Olmalı?

Kız İsteme Nişan ve Söz Çikolatası Nasıl Olmalı?

Geçmişte kız isteme, söz ve nişan etkinlikleri farklı farklı günlerde yapılarak farklı adetler ile kutlanırdı. Ancak günümüzde bu tip seremoniler artık tek bir seferde yapılarak hem süreç daha kısa tutuluyor hem de gereksiz masraf ve emekten tasarruf ediliyor. Türk aile yapısı için önemi büyük olan bu seremonilerin en güzel taraflarından biri ise heyecanla süren hazırlık aşaması ve ikramlar. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım düşüncesinden yola çıkılarak bir gelenek haline getirilmiş olan çiçek ve çikolata faslı belki de isteme, nişan ve söz anının en önem verilmesi gereken detaylarından biri. Bu yüzden çikolatanızı özenle seçmeli, hazırlanma ve sunum aşamalarını dikkatle belirlemelisiniz. 

Kız İsteme, Nişan ve Söz Çikolatası Nasıl Olmalı?

Kız isteme denince akla ilk gelen şeylerden biri olan söz çikolatası, öncelikle mutlaka güvenilir, köklü bir çikolatacıdan alınmalıdır. Kimse tüm aileler bir arada ve kahveler yudumlanırken tadı kötü ve kalitesiz bir çikolata ile karşılaşmak istemez. Bu yüzden çikolata işini riske atmamak, kaliteli ve gerçek lezzette çikolata seçmek bu özel günün de aynı lezzette geçmesine yardımcı olur. 

Söz ve nişan çikolatası tepsinizi sade tutabileceğiniz gibi, kalıp çikolatalar, badem şekerleri, yaldızlı ve madlen çikolatalar ile birleştirerek tepsinize hem renk hem de çeşitlilik katabilirsiniz. Çikolata tercihinden sonra çikolatanın süslenmesi ve sunumu da bir o kadar önemli bir konu. Çikolatayı gümüş tepside, gondolda sunabileceğiniz gibi aldığınız çikolatacıda süsletebilir ya da kendiniz alacağınız süslemeler ile de hazırlayabilirsiniz. Eğer gümüş tepsi ya da gondol gibi klasikleşmiş sunumları istemiyorsanız kristal ya da şık bir porselen tabakta da çikolatanızı servis edebilirsiniz. 

Kız isteme çikolatası alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de davetli sayısına göre çikolata almak. Aldığınız çikolataların davetlilerin tümüne rahatça yeteceğinden emin olduğunuz bir sayıda çikolata tercih etmeniz olumsuz bir durum yaşayarak mahcup olmanızı engelleyecektir. 

Gelin adayının ailesi tarafından önemli bir ilk izlenim kriteri olan çikolata seçiminizi, kaliteli ve güvenilir Madlen Çikolata mağazamızdan yaparak,  bu özel günü tatlandırabilir, sevdiklerinizle beraber lezzet dolu bir nişan merasimi geçirebilirsiniz.